Rezidence na festivalu THEATRUM KUKS

Domů Fóra Koncerty a zajímavé akce Rezidence na festivalu THEATRUM KUKS

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědi. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Lenka Hlubinková a poslední změna proběhla před 7 měsíců, 3 týdnů.

Prohlížíte 1 příspěvek (z 1 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #7404 Odpověď

  Lenka Hlubinková
  Klíčník

  Festival THEATRUM KUKS vypisuje pro osmnáctý ročník rezidenci pro umělecké skupiny, jednotlivce či studenty uměleckých oborů.

  Zajímá nás divadelní, hudební či jiný umělecký projekt, který se jakýmkoli způsobem inspiruje v české i světové barokní kultuře nebo přímo kukským areálem a hledá spojení baroka se současností – najdou-li pro to umělci opodstatnění. Možností je řada – vznik inscenace/performance/či jiné umělecké formy inspirované dramatem/skladbou/jiným uměleckým dílem z období baroka, vznik textu/hudebního díla na motivy barokních děl, inscenace/koncert původního barokního díla a další.

  Nechceme dávat žádná omezení. Jedinými podmínkami jsou inspirace barokem a uvedení premiéry/work-in-progressu v rámci festivalu THEATRUM KUKS 2019.

  Rezidence se bude konat v termínu 10. – 25. 8. 2019. Forma rezidence je pak ze strany festivalu zajištění zkušebního prostoru a ubytování přímo v Kuksu (buď hospitál Kuks, nebo Comoedien-Haus) pro maximálně desetičlenný tvůrčí tým, možnost prezentovat vzniklé dílo a samozřejmě volný vstup pro tvůrčí tým na veškeré festivalové produkce. Finanční výlohy pro tvůrčí tým tedy obnášejí veškeré náklady na vznik projektu (technika, výroba, produkce). V našich finančně-technických možnostech není zajistit týmu zvuk a světla, pouze prostor (respektive záleží pak na konkrétní domluvě s technikem festivalu).

  Jako organizátoři festivalu THEATRUM KUKS se dlouhodobě zabýváme barokním uměním a hledáme v kultuře staré 300 let nové a nové inspirační proudy pro dnešní dobu a dnešní kulturu. Proto jsme se rozhodli oslovit i tvůrce jiné, studenty, divadelníky či hudebníky, které by možná ani nenapadlo hledat podněty v baroku, ale pro které by tato možnost představovala výzvu. Nepovažujeme baroko za mrtvé a ani nepovažujeme za jedinou možnou uměleckou cestu uchopení barokního odkazu formou rekonstrukce divadelních a hudebních děl. Hledáme v baroku to, co má společné s dnešní dobou, to, co by pro nás mohlo být zajímavé a podnětné. Proto má náš festival podtituly „baroko, jak jej nečekáte“ a „festival barokního a barokem inspirovaného umění“.

  Pokud máte o rezidenci zájem, posílejte své návrhy projektů na e-mail tereza@theatrum-kuks.cz DO 31. 1. 2019. Součástí projektu musí být: název tvůrčí skupiny, členové tvůrčího týmu a dramaturgická koncepce projektu.

   

  Více informací najdete zde.

   

Prohlížíte 1 příspěvek (z 1 celkově)
Odpovědět: Rezidence na festivalu THEATRUM KUKS
Informace o Vás:
Úvod > Témata > Rezidence na festivalu THEATRUM KUKS