Oči Brna: Osvald Chlubna. Janáčkův nejvěrnější žák

Domů Fóra Koncerty a zajímavé akce Oči Brna: Osvald Chlubna. Janáčkův nejvěrnější žák

Toto téma obsahuje 0 odpovědí a 1 diskutujícího a naposledy bylo upraveno uživatelem  Lenka Hlubinková před 6 měsíci, 1 týdnem.

Zobrazen příspěvek 1 (z celkem 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5234

  Dobrý den,

  ráda bych vás jménem Moravské zemské knihovny pozvala na další cyklus Oči Brna, který v měsíci květnu nabídne výstavu a dvojici přednášek věnovaných jedinečné osobnosti hudebního Brna 20. století, skladateli a hudebnímu organizátorovi Osvaldu Chlubnovi (1893–1971), který bývá považován za nejvěrnějšího a také nejsvéráznějšího žáka Leoše Janáčka.

  ——-

  16. května 2018 v 18.00 – Oči Brna: Chlubnův první smyčcový kvartet (Malý sál, 6. patro) Přednáška muzikologa Mgr. Martina Paška, doktoranda Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, věnovaná jednomu z prvních významných Chlubnových děl a unikátním pramenům pocházejícím z fondu MZK.

   

  24. května 2018 v 18.00 hod. – Oči Brna: Osvald Chlubna a Leoš Janáček (Malý sál, 6. patro) Přednáška muzikologa a předního janáčkovského badatele doc. PhDr. Jiřího Zahrádky, Ph.D., z Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity o vztahu Osvalda Chlubny k jeho učiteli a největšímu kompozičnímu vzoru.

  ——-

  Více informací zde.

   

  S pozdravem

  Jaroslava Dvořáková

  Moravská zemská knihovna

  +420 541 646 134

   

Zobrazen příspěvek 1 (z celkem 1)

Téma ‘Oči Brna: Osvald Chlubna. Janáčkův nejvěrnější žák’ je uzavřeno pro nové odpovědi.

Úvod > Témata > Oči Brna: Osvald Chlubna. Janáčkův nejvěrnější žák