Naši studenti na zahraničních univerzitách

Každoročně z Ústavu hudební vědy vyjíždí řada studentů na semestrální či roční studijní pobyt v rámci programu Erasmus+. Získání této již téměř povinné zahraniční zkušenosti všem vřele doporučujeme. Ne každý ovšem ví, že to není jediná možnost, jak vyjet studovat na zajímavou zahraniční univerzitu.

S platformou Erasmus+, kterou vyzkoušela již v bakalářském studiu na naší partnerské katedře na Humboldt Unviersität, se tentokrát nespokojila naše magisterská studentka Barbora Vacková. V rámci meziuniverzitní dohody se jí podařilo uspět ve výběrovém řízení na prestižní McGill University v Montrealu, kde nyní na půl roku studuje. Absolvent našeho bakalářského stupně David Matěna se na základě své pozitivní erasmovské zkušenosti na Universität zu Köln zase rozhodl pokračovat se svým dalším magisterským studiem právě tam. Požádal o stipendium DAAD „pro absolventy všech vědních oborů“ a získal jej. Oběma srdečně gratulujeme a přejem hodně štěstí!

Úvod > Aktuality > Naši studenti na zahraničních univerzitách