Fundamenty pěveckého umění v zrcadle času

Výzkumné centrum hudební akustiky Hudební a taneční fakulty AMU zve na veřejný seminář, který je připraven zejména pro ty, kteří se zajímají o vývoj klasických pěveckých technik od baroka až po romantizmus.

Hlavními přednášejícími jsou paní Mgr. Alexandra Berti a pan Mgr. Vojtěch Spurný.

První část, která se koná 8.10.2016, 9:00-12:00, se bude věnovat teoretickému rozboru, ale v prezentaci se bude diskutovat i nad konkrétními, či už moderní poučenou interpretací, nebo starými dobovými nahrávkami z počátku 20. století.

Druhá část, která se bude konat 19.11.2016, se bude opírat už i o rozbor modelů – tedy dobrovolníků, se kterými se budou nacvičovat některé konkrétní techniky, ozdoby, atd. – tam se pokusíme i o podrobnější akustickou analýzu vlastností hlasu.

Seminář se koná v Sále Martinů, Hudební a taneční fakulta AMU, Malostranské nám. 13, Praha 1

Více informací na přiloženém plakátu

Podrobnosti události

Začátek události