Ústav hudební vědy FF UK srdečně zve na mezinárodní konferenci „Music and Sound Between Tradition and Innovation“ spolupořádanou Newyorskou univerzitou (NYU Prague) a Univerzitou Karlovou, která se koná 14. a 15. prosince.

Konference je vyústěním pohostinského angažmá prof. Michaela Beckermana (NYU) na Ústavu hudební vědy FF UK v zimním semestru 2018, jeho kurzů o české hudbě a proměnách hudebněvědného myšlení v současné muzikologii. Na akci prof. Beckerman pozval různorodou skupinu studentů a badatelů z českých muzikologických pracovišť a Newyorské univerzity (NYU). Cílem konference sestavené z kratších příspěvků je v první řadě poskytnout prostor pro diskusi napříč výzkumnými oblastmi a styly a podpořit dialog mezi českou a americkou vědou.

Program konerence si můžete stáhnout zde.

Pátek 14. prosince, hlavní budova Filozofické fakulty UK, místnost 405

Sobota 15. prosince, NYU Prague, Richtrův dům, Malé náměstí

Nepřehlédněte různá místa konání.

Fotka z konference.

Úvod > Nástěnka > Mezinárodní konference spolupořádaná Newyorskou univerzitou (NYU Prague) a Univerzitou Karlovou